Відкритий урок з математики у 5 класі на тему: “Додавання і
віднімання звичайних дробів з однаковими знаменниками”(Слайд 1)
Цілі:
·
навчальна: удосконалити вміння виконувати додавання і віднімання
звичайних дробів з однаковими знаменниками; удосконалити вміння розв’язувати
задачі, у яких передбачено додавання і віднімання дробів з однаковими
знаменниками;
·
розвивальна: формування вміння бачити закономірності, аналізувати й
узагальнювати інформацію, міркувати за аналогією;
·
виховна: виховувати наполегливість у досягненні мети,
старанність. (Слайд 2)
Тип уроку: удосконалення вмінь і навичок.
Обладнання
та наочність: таблиця, ноутбук,
проектор, презентація.
Хід уроку
I.
Організаційний етап
II.
Перевірка домашнього завдання
Перевірка завдання, заданого за підручником (Слайд 3)
III.
Актуалізація опорних знань
Фронтальне опитування (Слайд 4)
IV.
Удосконалення вмінь і навичок
Сьогодні у нас не звичайний урок, сьогодні ми з вами
потрапимо до казки. Зараз ви перебуваєте у казковій країні Знань. У цій країні є
міста з дивними назвами: Українська мова, Історія, Образотворче мистецтво та
інші малі та великі міста. Серед них і місто Математика. Тут ви буваєте часто.
У цьому місті є широкі просторі вулиці з незвичними назвами, казкові будинки,
храми, величні загадкові замки. Наприклад, найвеличніший стародавній храм, у
якому ви часто буваєте, називається Таблиця множення.
У місті Математика є дуже довга вулиця — вулиця Дробових
чисел. У першому будинку цієї вулиці живуть Звичайні дроби. Це дуже дивні
чоловічки двох видів: в одних голова більша за тулуб, в інших — навпаки. Ви
подружилися з ними і тепер разом сміливо заходите у кожний будинок вулиці
Дробових чисел. Зараз завітаємо до будинка під вивіскою “Додавання та
віднімання звичайних дробів”.(Слайд 5)
Ось ми бачимо на дверях однієї з кімнат вивіску “Усна лічба”.(Слайд 6)
Заглянемо в кімнату і виконаємо усно такі вправи: Слайд 7.
Переходимо в іншу кімнату — ігрову. Нас запрошують пограти в гру “Ланцюжок”. (Слайд 8, 9)
Наступна кімната з вивіскою “Рівняння”. (Слайд 10)
Вам слід розв'язати рівняння: Слайд 11.
Ми трошки втомилися, тому проведемо математичну фізкультхвилинку. (Слайд 12)
Коли я називаю правильний дріб, то присідаємо, я коли неправильний, то піднімаємо руки вгору.
Далі у кімнаті прикладних задач нам пропонують розв'язати наступну задачу: Слайд 13-14.
Заключним етапом уроку є відвідування кімнати “Самостійна робота” (Слайд 15-16)
V.
Підведення підсумків (Слайд 17)
А ми з вами і не помітили як разом із подорожжю підійшов до кінця наш урок.
VI.
Домашнє завдання
Слайд 18
Також можна скачати презентацію за посиланням: презентація
Немає коментарів:
Дописати коментар